MP3 a rockbox

22. ledna 2007 v 11:05 | Miroslav /AnubiSeth/ Holeček |  Technika
Je to pár měsíců, co jsem si pořídil svůj první MP3 přehrávač a jelikož nejsem žádný troškař, tak jsem si hned pořídil HDD MP3.
Jedná se konkrétně o model Toshiba MEG F10 s 10GB pevným diskem s tím, že je to málo, ale za rozumné peníze (necelé 4k).
Co se mi na F10-ce zalíbilo, je rozměrný, 2,2" velký LCD displej s rozlišením 240x320px a (asi) 262k barev. Dislej má vynikající pozorovací úhly a skvělé podání barev.
Co mě porěšilo méně je jeho viditelnost na sluníčku, ale není to zas tak špatné.
Uvnitř třímá 10GB HDD přímo od Toshiby a 300MHz procesor od Samsungu. S tím je zaručena svižnost, rychlost atp. Ale ejhle co se nestalo, když jsem MP3 začal tak nějak více používat a seznamovat se s ní? Firmware je tristně pomalý. Žalostné odezva na mnou zadaný úkon mě docela zarazila ... vždyť to jede na 300MHz!?
No, naštěstí jsem na webu Radka Hulána četl o alternativním Firmwaru pro různé přehrávače a napadlo mě, jestli nebude i na tu mojí Toshibu. Nakonec byl, ale ve stádiu "in development" ... zatím nic nefungovalo, v podstatě byly kompletně dodělány asi jen 3 věci z 10.
Škoda, ale trpělivost u mě musela zvítězit.
Nakonec je to pár dní, co jsem si konečně nainstaloval funkční build rockboxu a ejhle ... z mé, na funkce chudé, Toshiby MEG F10 se stal Rockbox ultra super MP3/WMA/OGG/ASF/FLAC přehrávač, čtečka textových souborů a super rychlý prohlížeč fotografií s možností skvělého zoomu :)
Co bylo opravdu pěkné je možnost měnit si témata. Já osobně mám téma BeatMP, které mi zobrazuje velmi přehledně všechny informace o přehrávané hudbě. Konkrétně kodek, kvalita, frekvence, velikost v kB, počet skladeb ve složce a celkový čas.
Další PLUS je i podpora českého jazyka, takže se vám snad ani nemůže stát, že byste něčemu nerozuměli.
Uvnitř firmwaru najdete i spoustu plug-inů. Namátkou třeba hru tetris nebo logger pro Last.Fm.
Firmware je zatím v ranných buildech a ne všechny funce jsou dotaženy do konce (není dopsaný ovladač pro LCD, HDD atp.), ale už teď je to velmi solidní základ, který předčí původní firmware ve všech směrech.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama